Moje Kulinarne Rozterki

środa, 8 maja 2013

Konkurs rodzimych przysmaków !!!Kochani,

chciałabym w dniu dzisiejszym zaprosić Was do udziału w kulinarnej zabawie pod znakiem mącznych i ziemniaczanych polskich smakołyków.

O co chodzi?

Czymże byłaby Polska Kuchnia bez naszych pysznych pierogów, racuszków, cepelinów czy łazanek?

We współczesnym świecie co raz częściej zachwycamy się wszystkim co zagraniczne. Uwielbiamy kebaby, hamburgery, chińskie i wietnamskie dania. Są powszechnie dostępne, stanowią szybką i tanią przekąskę.

Chciałabym tym konkursem przypomnieć wszystkim jakie skarby kryje nasza tradycyjna kuchnia.

Sięgnijcie do zeszytów naszych babć, pogrzebcie w starych książkach kucharskich i gotujcie!

Dozwolone są wszelkiego rodzaju kluski (kładzione,śląskie, leniwe, lane, kopytka, łazanki, zacierki, przecieraki itd.), knedle, pierogi, uszka, cepeliny, bliny, racuchy, placki ziemniaczane, babki ziemniaczane i wszystko w skład czego wchodzi mąka lub ziemniaki lub to i to :).

Dajcie się ponieść wyobraźni i przedstawcie swój pomysł w oryginalnym wydaniu. Podajcie swoje danie w jak najbardziej interesujący sposób.

Zachęćmy wszystkich do naszych tradycyjnych wyrobów !!!

Przepisy możecie umieszczać za pośrednictwem portalu www.durszlak.pl i www.zmiksowani.pl 
Zabawę rozpoczynamy 11.05.2013 na mikserze i 12.05 na durszlaku. Na przesłanie swoich pomysłów macie Kochani cały miesiąc!

Po zakończeniu konkursu, zwycięzce poproszę o podanie swoich danych w celu wysłania nagrody!

Zachęcam Wszystkich do udziału!

Nagrodą są trzy fantastyczne kieszonkowe książeczki.
1. Makarony i sosy - w niewielkim wydaniu "zgromadzono prawie 50 przepisów na makarony i sosy rodem ze słonecznej Italii".
2. Dania wegetariańskie - mnóstwo inspirujących przepisów na urozmaicenie swojego jadłospisu. Flaczki z boczniaków, tarta z pieczonych buraków, deser z kaszy jaglanej i suszonych owoców, to tylko niektóre propozycje zawarte w tym mini wydaniu.
3. Gotowanie na parze - to książeczka nie tylko dla miłośników zdrowej kuchni, ale również bogate źródło nowych pomysłów na przygotowanie dań mięsnych i warzywnych.


Czekam z niecierpliwością na Wasze pomysły !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz